Při nákupu v ceně nad 1800 Kč nabízíme dopravu zdarma až k vám domů (neplatí u nábytku).
Booking.com Award
Booking.com Awards

Vintage vzhled krok za krokem

Jednobarevný nátěr zafixovaný čirým voskem, pro efekt patiny možno přebrousit smirkem nebo použít tmavý vosk Dark Soft Wax. Pomocí této techniky můžeme vytvořit základ pro další úpravy (decoupage, zlacení, transfer).

  • Naneste vrstvu barvy Chalk PaintTM a rozetřete štětcem do všech stran.
  • Naneste čirý vosk Annie Sloan Clear Wax pomocí štětce nebo hadříku, který nepouští vlákna. Vosk do barevného nátěru důkladně zapracujte, jako když vtíráte do pokožky krém na ruce. Současně stírejte přebytečný vosk.
  • *Volitelný krok* Odstraňte trochu barvy smirkovým papírem jemné nebo střední zrnitosti, dokud nedosáhnete úpravy dle vašich představ.
  • *Volitelný krok* K získání starobylého vzhledu, patiny starých časů, použijte tmavý vosk Dark Soft Wax. Přimíchejte jej do ještě vlhké vrstvy čirého vosku Clear Soft Wax a dobře rozetřete. Nanášejte vosk postupně, pouze na menší plochy, za současného stírání přebytečného vosku s Clear Soft Wax.
  • Nakonec se přesvědčte, že každý kousek vašeho nábytku byl alespoň jednou navoskován a vyleštěn hadříkem, který nepouští vlákna. Ideální je nechat vosk před leštěním 24 hodin zatvrdnout.

Patina House v Mníšku pod Brdy hodnocení